Atamalar

Christian-Hein
Corendon Airlines Uluslararası havacılık sektöründeki deneyimleriyle satış ve pazarlama alanında başarılı bir kariyer sürdüren Christian Hein, haziran ayında Corendon Airlines Satış ve Pazarlama Başkanı olarak göreve başladı. Avrupa içindeki ve Türkiye'deki popüler tatil destinasyonları olmak üzere, 65 ülkede 165 noktaya uçan uluslararası havayolu şirketi Corendon Airlines, Türkiye, Hollanda ve Malta merkezlerinde çalışan 3 bin 700 kişilik uzman kadrosuyla kusursuz uçuş deneyimi yaşatmaya devam edecek.
Zeynep-Kaptan-Başar
Octet Türkiye Octet Türkiye, insan kaynakları departmanının yeni liderinin Zeynep Kaptan Başar olduğunu duyurdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan ve profesyonel iş yaşamına 2006 yılında başlayan Zeynep Kaptan Başar, 2011 yılında Ayaydın Miroglio Grubu’nda Eğitim Şefi olarak görev aldı. Alanındaki bilgi birikimini ve deneyimini kurum içi satış ve kişisel gelişim eğitimleri vererek de aktaran Başar, kariyeri boyunca e-ticaret ve perakende şirketlerinde de İK mükemmeliyetini ve perakende büyümesi süreçlerini başarıyla yönetti.
Jeff-Jo
Samsung Electronics Türkiye Samsung Electronics Türkiye’de yeni dönem Samsung Electronics Türkiye, yeni başkan olarak Jeff Jo’nun atandığını duyurdu. Görevi Philip Choi’den devralan Jeff Jo, 1997 yılında Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde Kurumsal İlişkiler departmanında kariyerine başladı. Şirket içinde yükselerek 2004’te Mobil Dış Satışlar bölümünde görev aldı. 2009’da Tayland’da, ardından 2014’te ise Avustralya’da Mobil İş Birimi Müdürü olarak başarılı bir performans sergileyen Jo, 2017 yılında Mobil Perakende Operasyonu Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevde, şirketin mobil ürünlerinin perakende sektöründeki operasyonlarını ve müşteri deneyimini geliştirdi. 2019 yılında Kanada’da Samsung Electronics Başkanı olarak atanan Jo, Kuzey Amerika pazarında şirketin etkinliğini ve pazar payını artırmada önemli başarılara imza attı. 2021’de Mobil Deneyim Perakende Grubu Başkanı olarak atanan Jeff Jo, Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak göreve atanıncaya kadar bu pozisyonda kritik roller üstlenerek önemli başarılar elde etti. Jeff Jo, 11 Aralık 2023 itibariyle Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak çalışmalarına başladı.
Salvador-Lopez-Oliva
Roca Türkiye Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva’ya yeni görev: Orta Doğu Ülke Müdürlüğü görevini de yürütecek. Roca’da, Orta Doğu’nun ülke müdürlüğü pozisyonuna 2016 yılından bu yana Roca Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlenen Salvador Lopez Oliva atandı. Roca Türkiye’deki genel müdürlük görevine de devam eden Oliva, artık hem Türkiye hem de Orta Doğu’da bölgesel stratejileri yönetecek. 1999 yılında Universitat Politecnica de Catalunya Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Salvador Lopez Oliva, 1999-2001 yılları arasında Esade MBA’da ve National University of Singapur’da Finans, Operasyon, Pazarlama ve IT programlarını tamamladı. Yaklaşık 25 yıldır banyo ve mutfak sektöründe olan Lopez Oliva, 2016 yılından itibaren Roca Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü üstleniyor. 1 Aralık 2023 itibaren Roca Orta Doğu’nun Ülke Müdürlüğü görevini de yürütüyor.
Kristof-Neirynck
Avon International Avon International’ın yeni CEO’su Kristof Neirynck oldu. Avon International’da yeni CEO Kristof Neirynck oldu. Kristof Neirynck’e görevini devreden Angela Cretu ise danışman olarak Avon’a katkı sunmaya devam edeceği belirtildi. Avon International CEO’su Kristof Neirynck, yeni görevine 1 Ocak 2024 itibariyle başlayacak.
Kaan-Şakul
Yapı Kredi Yapı Kredi, üst yönetim kadrosunda yapılan yeni atamayı duyurdu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul, 1 Temmuz itibarıyla emekli olarak ayrılacak. Yerine, 2 Temmuz itibarıyla Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Erkan Akbulut getirilecek.
Colin-Tyrer
Bayer Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı Colin Tyrer oldu. Bayer Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Daha önce EMEA 2 bölgesinde Ülke Grubu Başkanı Güney, Doğu ve Batı Afrika (SEWA) olarak görev yapan Colin Tyrer, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı olarak Kasım 2023 itibarıyla göreve başladı. Colin Tyrer, 2022 yılından beri bu pozisyonda olan Per Edlund’dan görevi devraldı. Manchester Üniversitesi Fen ve Mühendislik Fakültesi mezunu olan Colin Tyrer; Bayer’e 2012 senesinde katıldı. 11 yıldır Bayer’de görev yapan Colin Tyrer, daha önce Birleşik Krallık, Avustralya, İrlanda ve Güneydoğu ve Batı Afrika bölgelerinde farklı pozisyonlarda rol aldı.
Uğur-Aydın
Prometeon Uğur Aydın, Prometeon Türkiye, Rusya, CIS Satış Direktörü oldu. Prometeon Türkiye, Rusya, CIS Satış Direktörlüğü görevini üstlenecek olan Uğur Aydın, kariyeri boyunca Vestel ve Turkcell’in yanı sıra lastik sektöründe de uluslararası firmalarda çalıştı. 2016 yılında Adana Bölge Satış Müdürü olarak Prometeon’daki görevine başlayan Aydın, gösterdiği liderlik ve başarı ile Prometeon’un Türkiye’de tek markada pazar lideri olmasına ve satış performansına önemli katkılarda bulundu. Aydın, yeni görevinde, şirketin bu stratejik pazarlardaki konumunu daha da güçlendirecek.
Altuğ-Kesim
Prometeon Türkiye Altuğ Kesim, Prometeon Türkiye ve AFME Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü oldu. Prometeon Türkiye ve AFME Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü pozisyonuna terfien atanan Altuğ Kesim, kariyerine 2004 yılında Pirelli’de başladı ve çeşitli görevlerde rol alarak yurt içi, yurt dışı projelerde görev almıştır. 2018 yılından bu yana Prometeon’un teknolojik dönüşümünde aktif rol alan Kesim, üretim süreçlerinin otomasyonunda ve dijitalleşmesinde önemli görevler üstlendi. Altuğ Kesim Prometeon Türkiye’nin teknolojik yapılanmasına ve dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik etmeye devam edecek.
Cem-Muratoğlu
HSBC Türkiye HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na 5 Ocak 2024 itibarıyla sektörde 30 senenin üstünde tecrübesi bulunan Cem Muratoğlu atandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi petrol mühendisliği mezunu olan ve Bilkent Üniversitesi işletme yüksek lisans derecesine sahip olan Cem Muratoğlu, ayrıca Harvard Business School Üst Düzey Yönetici Programı’nı tamamladı. Muratoğlu, sektörde farklı yerli ve yabancı bankalarda strateji, yatırımcı ilişkileri, kurumsal bankacılık ve bireysel bankacılık alanlarında üst düzey görevlerde bulundu.
Simru-Sonar
ÜNLÜ & Co ÜNLÜ & Co’da gerçekleştirilen üst düzey atama ile ÜNLÜ Menkul Değerler ve ÜNLÜ Securities UK Yönetim Kurulu Üyeliğine Simru Sonar getirildi. Simru Sonar, Türkiye’nin önde gelen yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi gruplarından ÜNLÜ & Co’nun iştiraki ÜNLÜ Menkul Değerler’e Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Credit Suisse’te Yatırım Danışmanlığı ve Varlık Yönetimi Bölüm Başkanlığı ve Türkiye Bölge Genel Müdürlüğü olmak üzere stratejik görevler yürüten Sonar, aynı zamanda ÜNLÜ Securities UK Yönetim Kurulu Üyesi rolünü de üstlenecek. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Sonar çalışma hayatına Türk Eximbank’ta Ülke Kredileri Bölümü’nde başladı. Ardından The Chase Manhattan’da Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde rol alan Sonar, sonrasında ABN AMRO’da Özel Bankacılık Bölümü’nde farklı alanlarda görev aldı.